Poraz Slovencev v polfinalu, v soboto z Ukrajino za divizijo A

divizijo A

Sofija – Moška reprezentanca do 16 let je na evropskem prvenstvu divizije B doživela prvi poraz. Izbranci Dejana Gašparina so na polfinalni tekmi z 71:83 izgubili proti Izraelu. V soboto naše fante čaka tekma za tretje mesto, proti Ukrajini, zmaga pa prinaša mesto v diviziji A v naslednjem letu.

Slovenci so tekmo odprli zelo dobro in po prvi četrtini vodili z 21:18, drugi del igre pa so Izraelci odprli z delnim izidom 10:2, in se odlepili na 28:23. Na koncu je bila prav druga četrtina tista, ki je Izraelu prinesla odločilno prednost. Pred začetkom tretje četrtine je semafor kazal 43:34 v korist izraelske reprezentance, razlika pa se je v nadaljevanju vseskozi gibala okoli desetih točk.

Zadnjo četrtino so bolje začeli naši, se po trojki Roka Radovića približali na pet točk zaostanka (53:58), a so nato Izraelci odgovorili z nizom 13 zaporednih točk, in dokončno prevesili tehtnico na svojo stran. Slovenci so se sicer borili vse do samega konca tekme, se v zadnjih minutah tekme večkrat tudi približali na manj kot deset točk zaostanka, a je časa za preobrat na žalost zmanjkalo.

Poraz pa še zdaleč ni usoden – najpomembnejšo tekmo, ki bo odločala o tem, katera reprezentanca bo prvenstvo zaključila na tretjem mesto, bodo Slovenci namreč odigrali v soboto. Z zmago na tekmi za tretje mesto, na kateri se bodo pomerili z Ukrajino, se naši fantje še vedno lahko prebijejo v divizijo A.

Dvoboj z Ukrajinci, s katerimi se je slovenska reprezentanca pomerila že v skupinskem delu prvenstva, in jih premagala z 71:59, se bo začel ob 17.15 po slovenskem času.

Na tekmi z Izraelom je bil naš najboljši strelec Nik Dragan, ki je dosegel 14 točk in zbral še osem skokov. Maksim Gorbachov je vknjižil 13, Gregor Glas pa 11 točk. Z desetimi točkami in 11 skoki je dvojni dvojček vpisal Jure Ličen.

EVROPSKO PRVENSTVO DIVIZIJE B ZA MOŠKE REPREZENTANCE U16 (Sofija, Bolgarija/Dvorana Universiada Hall)

Polfinale, petek, 19. avgust:
IZRAEL : SLOVENIJA 83:71 (18:21, 25:13, 13:13, 27:24)
Slovenija:
Radović 9, Andolšek Heine 4 (6 podaj), Strel 3, Božak 3, Glas 11, Gorbachov 13,  Ličen 10 (11 skokov), Jančar Jarc, Dragan 14 (8 skokov), Daneu 1, Šćekić 2, Janežič.
Izrael:
Moskovits 9, Levinson 17 (10 skokov), Netzer 6, Druker 3, Palatin, Nankin, Sheinboim, Malka 14, Levi (5 skokov), Aloush 7 (6 skokov), Hayun 15, Alber 12.

Leave a Reply